Mediálny archív

Týraným ženám treba veriť, tvrdia aktivisti

Pravda, 17. 9. 2012

Zákony, ktoré chránia týrané ženy, má Slovensko nastavené dobre. Problémom je ich aplikácia v praxi. Aktivisti, ktorí sa venujú ľudským právam, už dlhšie upozorňujú, že svoje myslenie by mali zmeniť policajti a začať týraným ženám veriť. Polícia je totiž zo štátnych inštitúcií jedným z prvých miest, kam sa žena v núdzi zvykne obrátiť.

Hosť v štúdiu: Šarlota Pufflerová o podpore demokracie

TA3/EP, 16. 9. 2012

Medzinárodný deň demokracie si každý rok pripomíname 15. septembra. Je príležitosťou zdôrazniť význam demokracie a je určený na jej podporu a ochranu. Tejto téme sa 16. septembra venovala TA3 v rozhovore so Šarlotou Pufflerovou, výkonnou riaditeľkou združenia Občan, demokracia a zodpovednosť.

Bez diskriminácie získame viac

Changenet.sk, 27. 7. 2012

Právo na rovnosť - i napriek tomu, že je na Slovensku dobre ukotvené v zákonoch - sa nestretáva s ováciami, ako to naopak býva pri mnohých populistických (i keď dobre znejúcich, ale povrchných) témach. Združenie Občan, demokracia a zodpovednosť, jeho členky a členovia sa dlhodobo snažia v tejto oblasti šíriť osvetu. Záujem zo strany ľudí, organizácií a firiem však zatiaľ nie je taký veľký, ako by si táto téma zaslúžila.

Šarlota PUFFLEROVÁ: Musí byť jasné, kto za čo nesie zodpovednosť

Pravda, 29. 5. 2012

Tak ako sa budú meniť potreby ľudí napríklad v súvislosti so starnutím obyvateľstva, zmenia sa aj problémy, ktoré riešia jednotlivé ministerstvá. Aj preto zrušenie postu podpredsedu vlády pre ľudské práva a menšiny považuje Šarlota Pufflerová z mimovládnej organizácie Občan, demokracia a zodpovednosť za krok späť.

© 2010 Občan, demokracia a zodpovednosť
Odovzdávanie obsahu