Články, tlačové správy, vyjadrenia pre tlač

ODZ má novú webstránku

Od decembra 2012 ma združenie ODZ novú web stránku www.odz.sk.
Sú na nej najnovšie informácie o našich aktivitách i postup ako poukázať 2 percentá z dane za rok 2012.

V zmenenom tvare je aj náš webový portál www.diskriminacia.sk.

Aj v roku 2013 sa budeme tešiť Vašim návštevám.


 

Irena BIHARIOVÁ: Kotleba ani netuší, čo s Rómami. My áno

SME, 3. 10. 2012

Mimovládne organizácie sa tak sústredili na presviedčanie politikov, že zabudli na päť miliónov ľudí. Časť z nich teraz stojí v uliciach a požaduje riešenia, ktoré by škodili aj im.

Nie som hlasom celého mimovládneho sektora, a preto nemôžem hovoriť v mene všetkých ľudskoprávnych organizácií. Napriek tomu si trúfam subjektívne skonštatovať, že v niečom sme my, ľudskoprávni aktivisti, predsa len zlyhali: nedokázali sme vám – obyčajným ľuďom, stojacim mimo našich aktivít – dostatočne nahlas a zrozumiteľne tlmočiť naše riešenia.

MONITOR: Aktivisti sú z rétoriky Kaliňákovej rómskej reformy zhrození

Bratislava, 20. 9. 2012 (Aktuality.sk) - Odborníkov, ktorí sa dlhodobo venujú rómskej otázke, zaskočil tón rezortu vnútra. Jeho šéf Robert Kaliňák (Smer-SD) v utorok predstavil tézy tzv. rómskej reformy, ktorú chystá v spolupráci s Petrom Pollákom a Igorom Matovičom z Obyčajných ľudí.

CVEK k pilierom prístupu k rómskym komunitám splnomocnenca vlády Petra Polláka

Bratislava, 18. 9. 2012 (CVEK) - Centrum pre výskum etnicity a kultúry znepokojuje tón a nastavenie politiky v predstavených pilieroch prístupu novovymenovaného Splnomocnenca pre rómske komunity Petra Polláka. Nesúhlasíme s princípmi, na ktorých sú tieto piliere postavené. Predostierajú verejnosti, že príslušníci rómskej menšiny sú ohrozením pre majoritu a utvrdzujú ju v tejto stereotypizujúcej a škodlivej predstave.

MONITOR: Týraným ženám treba veriť, tvrdia aktivisti

Bratislava, 17. 9. 2012 (Pravda) - Zákony, ktoré chránia týrané ženy, má Slovensko nastavené dobre. Problémom je ich aplikácia v praxi. Aktivisti, ktorí sa venujú ľudským právam, už dlhšie upozorňujú, že svoje myslenie by mali zmeniť policajti a začať týraným ženám veriť. Polícia je totiž zo štátnych inštitúcií jedným z prvých miest, kam sa žena v núdzi zvykne obrátiť.

© 2010 Občan, demokracia a zodpovednosť
Odovzdávanie obsahu